You are here

Millemiglia Verona - zabytkowe samochody wyścigowe

Polish
Millemiglia (1000 miglia), co w tłumaczeniu oznacza 1000 mil jest historycznym, tradycyjnym wyścigiem samochodów historycznych. Legendy przemysłu samochodowego biorą udział w paradzie, która jest jednym z najbardziej sugestywnych wydarzeń tego gatunku. 

Podczas edycji 2011 Werona będzie jednym z głównych przystanków parady (jak zwykle). W czwartek, 12 maja, od godziny 21.00 ludzie będą gromadzić się na placach, aby podziwiać wiele historycznych modeli, ale jedynie tych, które wyprodukowano przed 1957 rokiem.

Pierwsza edycja wyścigu odbyła się 80 lat temu, ale pasja towarzysząca temu wydarzeniu jest zawsze taka sama. Podczas tego trzydniowego wyścigu (trwającego od 12 do 15 maja) zabytkowe samochody będą przejeżdżać przez historyczne centra, miasta i 7 włoskich regionów:  Lombardia, Veneto, Emilia Romagna, Marche, Umbria, Lazio i Tuscany. Długa linia historycznych pojazdów dołączy do innej parady – 130 Ferrari. 

Wśród kierowców parady Millemiglia znajdzie się kilkoro takich V.I.P.ów jak Lothar Mattahaus prowadzący Mercedesa, Mr Bean w Bmw, David Couldthard, Manuel Fangio i Giacomo Agostini (15-krotny światowy mistrz GP motorbike).

Zarówno turyści, jak i osoby miejscowe będą mogły podziwiać wszystkie modele podczas postoju w Weronie i później, podczas wyścigu, kiedy samochody będą przejeżdżać ulicami centrum.

Kolejna propozycja na wakacje w Weronie. Poniżej znajduje się mapka z trasą wyścigu w Weronie i kilka zdjęć z poprzednich edycji:

Trasa Millemiglia w Weronie

Zabytkowe samochody w pobliżu Areny

Millemiglia w Weronie

Dawny wyścig

 

 

Add new comment