You are here

Ślub w Weronie – kilka wskazówek

Polish
W jednym z naszych wcześniejszych artykułów pisaliśmy o możliwości pobrania się w Domu Julii. Znajdziesz w nim wszystkie informacje, których możesz potrzebować, poznasz ceny oraz opis, jak się to odbywa, ale jeśli Twoim marzeniem jest prawdziwe uczczenie swojego ślubu w Weronie, mieście miłości, mogę zasugerować Ci kilka miejsc, gdzie przykładowo możesz zrobić ślubną sesję zdjęciową, zjeść i przenocować.
Wokół jeziora Garda znajdują się piękne panoramy i fascynujące miejsca, ale w pobliżu Werony także można znaleźć niesamowite okolice. Jedną z nich jest z pewnością Sigurtà Garden. Jest to ogród, w którym otaczają Cię tysiące roślin, drzew i zwierząt. Jest on częścią starej willi i możesz podziwiać w nim piękne panoramy i gamę różnych kolorów (jednym z najpiękniejszych widoków jest tu panorama na Valeggio Castle).
 

Panorama z Sigurtà Garden

Para młoda w Sigurtà Garden

W pobliżu Sigurtà Garden znajduje się też kolejne arcydzieło Werony - Borghetto, jedna z najpiękniejszych wiosek we Włoszech, którą wpisano na listę światowego dziedzictwa. Znajduje się tam kilka fantastycznych restauracji, w których wielu miejscowych organizuje weselny lunch. Wierzę, że ich gospodarze oniemieją, jeśli zdecydujesz się na takie rozwiązanie. Wszystko jest tutaj niewielkie, dobrze utrzymane i wygląda naprawdę jak z bajki. Przykładowo L'Antica Locanda (tłumaczona jako stary salon), jest eleganckim miejscem z bardzo dobrą kuchnią. Jedną z typowych potraw, którą sugeruję, jest Tortellini di Valeggio,  specjalność tego regionu.

Widok na Borghetto, jedną z najpiękniejszych włoskich, niewielkich wiosek

A co z zakwaterowaniem? Tak, jak pisałem w artykule o ślubie w Domu Julii, jednym z najelegantszych i niezwykłych miejsc noclegowych w centrum Werony jest B&B Delle ErbeJest to wyjątkowa alternatywa hotelu, znajdująca się w jednym z najpiękniejszych budynków w centrum miasta, ze wspaniałym widokiem na plac Delle Erbe, forum rzymskie sprzed tysięcy lat. Jeśli preferujesz wieś, najlepszym rozwiązaniem będzie nocleg w okolicach Valpolicella, słynnej ze swego wina okolicy nieopodal Werony. Prawie jak lord, możesz przenocować tu w prawdziwej willi. Mowa tu o Villa Graziani, przytulnej kwaterze z pobliskimi winnicami, znajdującej się w pobliżu miasta (Leonardo di Caprio i inne hollywoodzkie gwiazdy zdecydowały się na zakup domu w tej okolicy). Jeśli uczestniczyłeś w ślubie organizowanym w Weronie, dodaj proszę swój komentarz i opinie.

 

Add new comment