You are here

Jednodniowa wycieczka nad jezioro Garda (wschodnie wybrzeże)

Polish

Wschodnie wybrzeże jeziora Garda mierzy … może Cię to rozbawi, ale to jezioro jest naprawdę duże, więc wolę wyrazić się w ten sposób, żeby opowiedzieć o jego wschodniej części. Jest to mój ulubiony fragment jeziora, ponieważ przynależy on do tej samej prowincji, do której należy Werona (jak już pewnie wiesz moje miasto). Jest to również najbardziej tradycyjna część wybrzeża, o czym świadczą liczne wioskami przepełnione historią i inne, piękne miejsca, w których zachowała się typowość tej okolicy. Jeśli chcesz poznać właśnie tę część jeziora, nie znajdziesz tu wielkich miast pełnych sklepów i życia nocnego, lecz spotkasz miasteczka z zamkami, starymi willami, małymi portami i fascynującymi panoramami. 

Nie jest całkowitą prawdą, że brakuje tu życia nocnego, ale ogólnie rzecz biorąc, wszystko odbywa się tu na mniejszą skalę niż w innych częściach jeziora.

Jeśli chcesz wybrać się tu na jednodniową wycieczkę, musisz wynająć samochód, ponieważ jest tu zbyt wiele miejsc, do których trudno dotrzeć, a wycieczka piesza jest w zasadzie niemożliwa (ponad 60 km ze stacji Peschiera  na szczyt, do Riva).  Gdybym był na Twoim miejscu, podczas całodniowej wycieczki wybrałbym się do:

  • Peschiera del Garda z pięknymi murami i kanałami
  • Lazise, które jest bardzo malownicze i zbudowane wewnątrz zamku 
  • Garda, gdzie można przespacerować się brzegiem jeziora (jedną z najpiękniejszych ścieżek spacerowych wokół jeziora)
  • Torri del Benaco, które jest moją ulubioną wioską z wąskimi uliczkami, małym historycznych centrum, zamkiem i uroczym portem
  • Malcesine, nieco większej wioski niż Torri del Benaco (zamek, wąskie uliczki i restauracje znajdziesz tu na pewno)

Panorama Malcesine

Ulica miasta Lazise: mury zamku i kwiaty

Mury miasta Peschiera del Garda i jego kanały

Uroczy i malowniczy widok z portu w Torri del Benaco

Nie opisałem tu innych, znanych miast znajdujących się nad jeziorem Garda, takich jak Bardolino i Torbole, ale ponieważ jest to wycieczka jednodniowa, wolałem skupić się na miejscach, w których jednocześnie można się dobrze zrelaksować.

Bardolino z pewnością ma własną tradycję i jednocześnie jest stolicą życia nocnego po wschodniej stronie jeziora. 

A tak przy okazji, jeśli naprawdę jesteś zainteresowany odbyciem jednodniowej wycieczki, zauważ, że zwiedzanie wszystkich miast może być wyczerpujące, więc spokojnie możesz zrezygnować z któregoś z opisanych przeze mnie miejsc.

Wskazówka:  jeśli nie chcesz wynajmować samochodu, a jesteś akurat na wakacjach w Weronie, możesz dojechać pociągiem do Peschiera, gdzie można wynająć łódź i właśnie w ten nietypowy, aczkolwiek zabawny sposób zwiedzać zakątki jeziora Garda.

 

Add new comment