You are here

Jednodniowa wycieczka do Werony

Polish

Szczerze mogę powiedzieć, że jednodniowa wycieczka do Werony pozwoli jedynie zorientować się, gdzie znajdują się zabytki, ale w Wenecji i innych ważnych, historycznych miastach jest podobnie. Wielu z Was nie ma czasu, żeby zostać tu dłużej, ponieważ niektórzy wybiorą najprawdopodobniej pobyt nad jeziorem Garda lub podróż po wielu miastach w krótkim czasie, więc chciałbym zadedykować ten wpis takiemu właśnie „szybkiemu turyście”.

Wymienię tu kilka wskazówek, dzięki którym zakochasz się w Weronie i będziesz czuć się smutno, odjeżdżając stąd zaledwie po kilku godzinach.

  • Po pierwsze mógłbyś pójść na plac Arena, zatrzymać się w Liston (z boku placu) i napić się kawy, aby móc nacieszyć się pierwszym widokiem Werony (kawa jest tutaj nieco droższa niż w innych barach, ale jest tego warta, jeśli nie masz zbyt wielu okazji, aby podziwiać miasto).

Liston na placu Arena

  • Przespaceruj się Via Mazzini, ulicą pełną sklepów, gdzie można znaleźć takie marki jak Luis Vuitton, Prada i wiele innych.

Via Mazzini, główna ulica handlowa w Weronie

  • Jeśli chcesz zjeść śniadanie, najlepszym miejscem, jakie mogę zasugerować jest Piazza dei Signiori (plac Signori), gdzie możesz wyobrazić sobie, jak wyglądała Werona w czasach średniowiecznych i w renesansie.

Detal Piazza dei Signiori (Posąg Dantego)

  • Najlepszym miejscem na popołudniowy spacer jest znajdujące się nad Teatrem Rzymskim wzgórze, oznaczone na mapach jako Castel San Pietro. Można podziwiać tu wspaniałą panoramę, a wielu zakochanych przychodzi tu w ciągu dnia, ponieważ jest tu też bardzo romantycznie. Dotrzesz tutaj, przechodząc przez kamienny most i wspinając się w górę wzgórza.

Widok na centrum miasta ze wzgórza niedaleko Castel San Pietro

  • Nie zapomnij odwiedzić Domu Julii. Osobiście uważam tę atrakcję za mniej ważną, ale sam przecież wiesz, że jest ona znana, więc nie można jej pominąć.

Słynny Dom Julii

  • Jeśli chciałbyś skosztować włoskiej kawy zanim minie popołudnie, można odwiedzić bar zwany Tubino, znajdujący się na Corso Portoni Borsari, kolejnej ulicy ze znanymi sklepami. W tym barze, pomimo że jest to naprawdę małe miejsce, można skosztować więcej gatunków kawy niż mógłbyś sobie wyobrazić.

Rzymska brama na początku ulicy Porta Borsari

  • Po południu jest czas na aperitif, jeden z tradycyjnych momentów ludzi mieszkających w Weronie. Najlepszym miejscem, żeby skosztować Spritzu (tradycyjnego drinka wywodzącego się z rejonu Veneto) jest Piazza Erbe, niewątpliwie jeden z najpiękniejszych placów w mieście lub Via Sottorica, znajdująca się nad brzegiem rzeki wąska uliczka, przy której budynki ozdobione są licznymi łukami i gdzie można znaleźć najlepsze „Osterie” - knajpki w Weronie, w których na lunch i obiad serwuje się typowe, lokalne dania. 

Plac Erbe, widok na fontannę Madonna Verona i pałac Maffei 

  • Zapewne zdajesz sobie sprawę, że można tu zobaczyć znacznie więcej rzeczy, ale żeby zakończyć Twoją jednodniową wycieczkę, nie możesz przegapić występu w Arenie lub w Teatrze Rzymskim.

Arena podczas opery

 

Po dniu spędzonym w taki sposób, wierzę, że będziesz chciał przyjechać tu ponownie.

 

Add new comment