You are here

Nowe, tanie loty do Werony

Polish

Werona stała się ostatnio ważnym węzłem komunikacyjnym dla tanich lotów i już więcej niż jedna firma oferuje tanie loty na oddalone 15 kilometrów od centrum miasta lotnisko Catullo.

Z pewnością największą z nich jest Ryanair, który każdego tygodnia publikuje na swojej stronie internetowej informacje o promocjach i okazjach dotyczących nowych lotów do Werony. Przykładowo, jeśli w tym tygodniu planujesz lot z Brukseli lub Paryża, wydasz jedynie 8 € na podróż w jedną stronę, a zaledwie nieco więcej, jeśli lot startuje z London Stansted lub z Madrytu.

Ryanair nie jest jednak jedyną firmą, a szczerze mówiąc nie jest ona też najlepsza, jeśli nie chcesz wydać dużo na podróż. Jeśli planujesz wakacje w Weronie, spójrz lepiej na oferty innych linii, których bilety są co prawda czasami nieco droższe, jednak obejmują lepsze usługi. Mowa tu o British Airways lub Easy Jet z U.K oraz Air Dolomiti-Lufthansa, Germanwings i Air Berlin z Niemiec.

 

Air Berlin, jedna z nowych tanich linii, która lata do Werony

 

Największym problemem podróżowania firmą Ryanair jest to, że liczy ona sobie dodatkowe opłaty za każdą kolejną usługę, więc jeśli przykładowo grasz na gitarze i chcesz zabrać ją ze sobą na wakacje, Twój bilet stanie się dużo droższy. Ale nie ma co narzekać, bo jeśli istnieje alternatywne połączenie, cena nie jest jedyną rzeczą, na którą powinno zwracać się uwagę. Poniżej wypisałem główne linie lotnicze, które latają do Werony (z większych krajów / miast europejskich):

  • U.K. - Ryanair, British Airways, Easy Jet
  • Niemcy - Air Dolomiti-Lufthansa, Germanwings i Air Berlin
  • Hiszpania - Ryanair z Madrytu i Vueling z Barcelony
  • Francja - Air France i Ryanair
  • Luksemburg - Ryanair

Rada dla osób, które podróżują ze Stanów Zjednoczonych, Australii, Kanady i innych krajów spoza Unii Europejskiej: jeśli samodzielnie planujesz swoje wakacje w Europie, rozważ skorzystanie z tanich linii lotniczych w głównych międzynarodowych węzłach komunikacyjnych jak Londyn, Paryż, ponieważ czasami można znaleźć stamtąd niesamowite zniżki lotów do Werony, a koszty podróży z tych krajów będą z pewnością niższe niż z Mediolanu lub Wenecji. 

 

Add new comment